środa, 26 października 2022

XV Małopolski Turniej Gry w Szachy i Warcaby 100-polowe Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Małopolskiego

We wtorek 25 października na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Wolbromiu przy ul. Skalskiej odbył się organizowany przez nasz ośrodek XV Małopolski Turniej Gry w Szachy i Warcaby 100-polowe Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Małopolskiego.
W turnieju wzięli udział podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy z Kolbarku, Oświęcimia, Olkusza, Krakowa – Fundacji "Hamlet", Woli Zachariaszowskiej, Miechowa, Jelczy oraz Wolbromia.
Kierownik ŚDS Wolbrom - Pani Agnieszka Tabor powitała przybyłych gości, opiekunów oraz zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali: Sędzia I klasy z Małopolskiego Związku Szachowego Pan Jan Zapała oraz pomysłodawczyni turnieju Elżbieta Kaczmarska ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolbromiu. Emocjonująca rywalizacja trwała do ostatniej rozgrywki. Każdy z graczy otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy również puchary.
Na podium stanęli:
W kategorii szachy:
1. Robert Rychliński - ŚDS Kraków "Hamlet"
2. Dariusz Pijaj - ŚDS Wolbrom
3. Artur Stawowczyk - ŚDS Oświęcim
W kategorii warcaby 100-polowe:
1. Katarzyna Lewandowska - ŚDS Olkusz
2. Dawid Stoga - ŚDS Oświęcim
3. Konrad Kłeczek- ŚDS Jelcza
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju.
Podziękowania dla: Dyrektora ZS przy ul. Skalskiej – Pana Piotra Grojca i grona pedagogicznego za udostępnienie miejsca i pomoc w przygotowaniu sali, Sędziego I klasy z Małopolskiego Związku Szachowego w Krakowie Pana Jana Zapały oraz Prezesa wyżej wymienionego związku Pana Jana Kusiny za pomoc techniczną i obsługę turnieju, Sekretarza Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom Pana Waldemara Kolanko, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolbromiu - Pana Bartłomieja Żurka.
Dziękujemy także sponsorom za ufundowanie nagród: Urząd Miasta i Gminy Wolbrom i SumiRiko Poland.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Walentynki

W naszym ośrodku odbyło się walentynkowe zebranie społeczności. Do każdego uczestnika dotarła poczta walentynkowa, graliśmy w kalambury, a n...