poniedziałek, 3 czerwca 2019

Udział w XVIII Ogólnopolskich Dniach Owada "Ratujmy Owady" na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie
31 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Naszym głównym punktem wyjazdu był udział w XVIII Ogólnopolskich Dniach Owada- "Ratujmy Owady" organizowanym przez Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego. Podczas pobytu na uczelni mogliśmy podziwiać kolekcję motyli krajowych i zagranicznych, żywe owady krajowe, gady i płazy, pszczoły oraz produkty pszczelarskie. Wystawcy oraz pracownicy Uniwersytetu Rolniczego z przyjemnością udzielali odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a także opowiedzieli nam wiele ciekawostek związanych z owadami. 
Ponieważ pogoda nam dopisała postanowiliśmy udać się na  Cmentarz Rakowicki. Spacerowaliśmy alejkami osłoniętymi drzewami, które dawały schronienie przed słońcem. Odwiedziliśmy groby: Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, Rozalii Celakówny, grób rodzinny Karola Wojtyły oraz mogiły znajdujące się na Alei Zasłużonych. 
Naszą przygodę zakończyliśmy posiłkiem i lodami w Galerii Krakowskiej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Walentynki

W naszym ośrodku odbyło się walentynkowe zebranie społeczności. Do każdego uczestnika dotarła poczta walentynkowa, graliśmy w kalambury, a n...