czwartek, 22 grudnia 2016

Wieczerza Wigilijna 2016

"Okres świąteczny skłania nas do refleksji nad własnym życiem. Zbliżające się święta są znakomitą okazją, by pojednać się z bliznimi, spędzić czas z rodziną i cieszyć się miłością innych. Właśnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia najbardziej doceniamy obecność drugiego człowieka, bo przecież każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. W skutek chorób, trudnych sytuacji, namnażanych problemów życiowych i mnóstwa zakrętów na drodze życia często się gubimy i zostajemy sami. To spotkanie wigilijne dla wielu jest namiastką atmosfery rodzinnych świąt. Dla wielu z Was jest to TEN JEDYNY wyjątkowy wigilijny wieczór. 
Życzę Wam wszystkim, by ta gwiazda betlejemska przez cały nadchodzący rok prowadziła Was do ludzi, którzy będą Was darzyć serdecznością, dobrocią i pomocną dłonią, Boże Dzieciątko niech Wam błogosławi, a Święta Rodzina niech nad Wami czuwa i łaskami obdarza." - tymi słowami  dziś w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia, w wolbromskiej "Harcówce"  kierownik ŚDS Agnieszka Tabor przywitała  uczestników Środowiskowego domu Samopomocy oraz chorych i samotnych mieszkańców naszej gminy. 

W tym roku wokół wigilijnego stołu spotkało się prawie sto osób. 
Wśród zaproszonych gości był gospodarz Miasta i Gminy Wolbrom Burmistrz Adam Zielnik, Poseł na Sejm RP Lidia Gądek, Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Gorgoń, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Kazimierska, Doradca Społeczny Burmistrza Bożena Konieczna oraz ksiądz wikary z Parafii Podwyższenia Świętego Krzyża- ksiądz Tobiasz.
Spotkanie odbyło się w miłej, świątecznej oprawie, przy dzwięku kolęd, zapachu dań wigilijnych, w rodzinnej atmosferze. Nie mogło też zabraknąć występu naszych uczestników.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, szczególnie naszym gościom, którzy mimo natłoku obowiązków znalezli czas i byli z nami w ten szczególny dzień.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Walentynki

W naszym ośrodku odbyło się walentynkowe zebranie społeczności. Do każdego uczestnika dotarła poczta walentynkowa, graliśmy w kalambury, a n...