poniedziałek, 29 czerwca 2015

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Środowisku Lokalnym

19 czerwca wzięliśmy udział w obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Środowisku Lokalnym, organizowanych przez koło PSOUU w Wolbromiu. Tegoroczna impreza pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom odbyła się pod hasłem „Poznać, znaczy zrozumieć”.  
Pierwsza część uroczystości odbyła się w sali kinowej gdzie na scenie zaprezentowali się uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej we wzruszającym i refleksyjnym przedstawieniu pt. „Jesteśmy wśród Was” a następnie swoje talenty prezentowali wychowankowie OREW – Paweł Grzanka, który wyśpiewał utwór J. Tuwima „Do prostego człowieka” oraz grupa „Dzieci Kwiaty” w pięknej inscenizacji „Ogród nadziei” inspirowanej powieścią „Tajemniczy ogród”. Po oficjalnej części wszyscy przenieśli się na teren wokół wolbromskiego DK gdzie  reprezentanci wszystkich zaproszonych placówek walczyli o Puchar Burmistrza biorąc udział w ciekawych konkurencjach: rodeo, strzelanie z łuku, rzut lassem, snopkiem siana i podkową. Uczestnicy naszego ośrodka zdobyli w tych konkurencjach trzy medale, ale najważniejsze było to że pokazali że, że mimo swej niepełnosprawności są radośni, nie oczekują litości lecz wsparcia i potrafią się świetnie bawić. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Walentynki

W naszym ośrodku odbyło się walentynkowe zebranie społeczności. Do każdego uczestnika dotarła poczta walentynkowa, graliśmy w kalambury, a n...