piątek, 12 kwietnia 2013

Nasz Króliczek

Nasza "Trusia" zwana też pieszczotliwie "Lusia" jest przemiłym króliczkiem miniaturką rasy"Lew". Swoją specyficzną nazwę zawdzięcza charakterystycznemu wyglądowi. Mają one dłuższą sierść w pobliżu karku, która przy odpowiednim ułożeniu wygląda jak lwia grzywa. Dodatkowe wrażenie jest spowodowane tym, że tułów tych królików jest gładkowłosy, a ogon wzbogacony jest pędzelkiem. Wyglądają więc one, jak małe lwy mieszkające w miniaturowej klatce.

Królik lwi (brodaty, lwiogłowy) – charakteryzuje się małą głową, masą ciała między 1,1 a 1,6 kg oraz uszami, które (podobnie, jak u angor) są krótsze w stosunku do innych ras.
Jest to jedna z najnowszych ras królików. Swój początek bierze w Belgii. Powstała z połączenia angora i karła belgijskiego. Hodowcy dążyli do wyhodowania królika, który będzie wzbudzał zainteresowanie podobne do angor, ale jednocześnie będzie łatwiejszy w hodowli.
źródło Wikipedia

"Trusia" jest z nami już czwarty rok! Jest bardzo miłym zwierzaczkiem, niesamowicie lubiącym towarzystwo ludzi. Każdego poranka biega po ośrodku, przycupując co chwilkę w swoich ulubionych miejscach. Jak już znudzi jej się poranne hasanie, wskakuje do swojego "domku", gdzie czuje się najlepiej.
Wśród osób które pierwszy raz do nas zaglądają,budzi zdziwienie i jednocześnie swoim wyglądam wywołuje zachwyt. Nie da się jej nie lubić!!!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

20 czerwca braliśmy udział w Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych organizowanych pod Domem Kultury w Wolbromiu. Podczas imprezy odbyły się...