Imieniny

trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na stroneGRY mario

wtorek, 6 września 2016

V Międzynarodowy Plener Malarski im. ks. Marcina Dubiela "Cieślin - 2016"

W sierpniu kilku uczestników ŚDS w Wolbromiu wzięło udział w V Międzynarodowym Plenerze Malarskim im. ks. Marcina Dubiela „Cieślin – 2016”. Wraz z uczestnikami innych powiatowych ośrodków swoje zdolności plastyczne prezentowali u boku takich artystów jak: Beata Będkowska (Chorzów), Ewa Bogucka Pudlis (Elbląg), Mirosław Capovčak (Słowacja), Joanna Gałecka (Kraków), Barbara Hubert (Rzeszów), Robert Hübner (Libusza), Samvel Paremuzyan (Erewań – Armenia), Mariusz Połeć (Cieślin), Artur Przebindowski (Kraków), Janko Šoltěrs (Słowacja), Sylwester Stabryła (Sanok), Renata Szyszlak – Niewiadomska (Rzeszów) i Bogdan Warowny (Łomianki-Dąbrowa).  
Komisarzem i współorganizatorem pleneru już po raz czwarty był Mariusz Połeć, mieszkający w Cieślinie artysta malarz o bogatym i uznanym dorobku artystycznym. Tradycyjnie już współorganizatorem pleneru, podobnie jak w ubiegłych latach, było Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „Klucz” z Kolbarku. Realizowany przez to stowarzyszenie projekt „Plener otwartych uczuć” pozwala osobom niepełnosprawnym z zaburzeniami psychicznymi poznawać podstawy różnorakich technik malarskich i plastycznych oraz rozwijać i utrwalać zdolności artystyczne. Jednocześnie jest on swego rodzaju terapią aktywizującą osoby niepełnosprawne poprzez sztukę.
W uroczystym zakończeniem pleneru oraz w wystawie prac jego uczestników w Domu Ludowym w Cieślinie udział wzięli: posłanka na Sejm pani Lidia Gądek, Przewodnicząca Rady Powiatu w Olkuszu pani Małgorzata Węgrzyn, Wójt Gminy Klucze pan Norbert Bień, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „Klucz” pan Wiesław Pietras, a także proboszcz parafii Cieślin ks. Mariusz Wróbel.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz