Imieniny

trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na stroneGRY mario

czwartek, 18 sierpnia 2016

Cudowna Moc Bukietów - Kraków


Już po raz czwarty, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolbromiu wystawiał swój bukiet na krakowskim małym rynku. Tegoroczny konkurs zakładał, zgodnie z regulaminem, umieszczenie w bukiecie jak największej liczby ziół i roślin leczniczych. W naszej kompozycji zielnej znalazło się ich ponad 70!!! Wszystkie zebrane przez uczestników ośrodka z wolbromskich pól i łąk. Pachnący bukiet zawierał między innymi macierzankę, krwawnik, dziurawiec, dziewannę, czarny bez, kasztana, aronię, bratki, len, bazylię, miętę, melisę, marchew, nagietki, kłosy zbóż, jarzębinę, bylicę pospolitą, czarnuszkę, róże, nawłoć, wrotycz, podbiał, mniszek, pałkę, peluszkę, cykorię, mydlnicę lekarską, babkę, koniczynę, czosnek, kwiaty dyni i wiele wiele innych roślin.
Opiekunem przedsięwzięcia była pani Ela Kaczmarska.
Niestety w tym roku zabrakło nam szczęścia pomimo pięknego bukietu, ale nie zawsze przecież się wygrywa. Mieliśmy już w ubiegłym roku szczęście zdobyć drugie miejsce i wcześniej w 2014 roku trzecie miejsce a w 2013 wyróżnienie!!!
Następny konkurs za rok i z całą pewnością weźmiemy w nim udział aby dumnie reprezentować roślinność naszej wolbromskiej ziemi!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz