Imieniny

trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na stroneGRY mario

piątek, 12 kwietnia 2013

Nasz Króliczek

Nasza "Trusia" zwana też pieszczotliwie "Lusia" jest przemiłym króliczkiem miniaturką rasy"Lew". Swoją specyficzną nazwę zawdzięcza charakterystycznemu wyglądowi. Mają one dłuższą sierść w pobliżu karku, która przy odpowiednim ułożeniu wygląda jak lwia grzywa. Dodatkowe wrażenie jest spowodowane tym, że tułów tych królików jest gładkowłosy, a ogon wzbogacony jest pędzelkiem. Wyglądają więc one, jak małe lwy mieszkające w miniaturowej klatce.

Królik lwi (brodaty, lwiogłowy) – charakteryzuje się małą głową, masą ciała między 1,1 a 1,6 kg oraz uszami, które (podobnie, jak u angor) są krótsze w stosunku do innych ras.
Jest to jedna z najnowszych ras królików. Swój początek bierze w Belgii. Powstała z połączenia angora i karła belgijskiego. Hodowcy dążyli do wyhodowania królika, który będzie wzbudzał zainteresowanie podobne do angor, ale jednocześnie będzie łatwiejszy w hodowli.
źródło Wikipedia

"Trusia" jest z nami już czwarty rok! Jest bardzo miłym zwierzaczkiem, niesamowicie lubiącym towarzystwo ludzi. Każdego poranka biega po ośrodku, przycupując co chwilkę w swoich ulubionych miejscach. Jak już znudzi jej się poranne hasanie, wskakuje do swojego "domku", gdzie czuje się najlepiej.
Wśród osób które pierwszy raz do nas zaglądają,budzi zdziwienie i jednocześnie swoim wyglądam wywołuje zachwyt. Nie da się jej nie lubić!!!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz